Български език  English  Русский  Deutsch  Francais  Espanol  Nederlands   Italiano  Portugues  Greek   Romanski  Polski  Hrvatski  Cesky  Chinese  Japanese

"БОТЕВ" - ВРАЦА ВЗЕ ТОЧКА
И ОТ ЦСКА

"Ботев" - Враца спечели още една важна точка след като направи равен с ЦСКА в 12-я кръг от първенството. След драматичен мач с автогол и изпусната дузпа, двата отбора завършиха 2:2.
Гостите от ЦСКА допуснаха гол още в 17-ата минута след груба грешка на Костадин Стоянов. Иван Коконов съумя да отиграе по най-добрия начин и отбеляза за 1:0. Гостите реагираха светкавично - в 20-та мин. Мораеш улучи гредата, а в 22-та Петър Стоянов изравни.
В 30-та мин. Коконов се откъсна и стреля, но право в ръцете на вратаря Мболи. Червените пък пропиляха добра възможност в 40-ата минута след меле в наказателното поле на домакините. Между двете положения главният рефер Христо Ристосков спести и червен картон на Мораеш, който фаулира грубо Николай Николов.
Малко преди края на полувремето след разбъркване пред вратата червените поведоха. Последен с топката се оказа, че е играл Мартин Ковачев, което му отреди и нелеката задача, да поеме вина за автогола, което от своя страна даде преднина на ЦСКА. Виктор Дениран и вратарят Цветковски си попречиха в опит да парират Зику, а притичалият Мартин Ковачев не успя да поправи тяхната грешка и изчисти топката в собствената си врата.

В 47-та мин. "Ботев" успя да изравни. Коконов подаде към непокрития Бранимир Костадинов, който без проблем вкара и изравни резултата.
След гола армейците взеха инициативата, но изпуснаха няколко положения. В 53-та мин. Костадин Стоянов прехвърли вратаря Веселин Цветковски с глава, топката влизаше във вратата, но Пламен Крачунов, който бе в засада, реши да довкара топката от гол-линията и попадението бе отменено.
В 78-та минута късметът отново се усмихна на червените. За нарушение срещу Мораеш в наказателното поле, съдията Христо Ристосков отсъди дузпа. Зад топката застана потърпевшият, който стреля слабо и Цветковски спаси, като с това се превърна в героят на мача за врачани.
Веселин Цветковски и пом.треньорът на "Ботев" Тодор Гарев
В оставащите минути ЦСКА опита да вкара гол, но домакините храбро устояха до края на мача и в дадените от съдията 4 минути продължение.