Български език  English  Русский  Deutsch  Francais  Espanol  Nederlands   Italiano  Portugues  Greek   Romanski  Polski  Hrvatski  Cesky  Chinese  Japanese

КРАЙ НА ЧАКАНЕТО!
"БОТЕВ" - ВРАЦА
ОФИЦИАЛНО Е В "А" ГРУПА

След героична победа с 2:1 като гост на Септември (Симитли), отборът на Ботев (Враца) официално влезе в "А" група. Тимът на Сашо Ангелов показа невероятен характер и въпреки че остана с 10 души успя да стигне до трите точки.
Срещата започна отлично за гостите от Враца и в 16-ата минута те излязоха напред в резултата. Ценовски с външен фалц откри резултата за Ботев, след като преди това бранител на домакините сгреши, топката му бе отнета и подадена към Ценовски, който бе точен.
В 20-ата минута Караканов стреля опасно от пряк свободен удар. Пет минути по-късно последва нова опасност пред вратата на гостите, но удар от няколко метра на нападател на домакините излезе в аут. В 33-ата минута след грешка на Антов, домакините стигнаха до гол чрез Атанас Николов - 1:1. В следващата атака на Септември, вратарят Цанков излезе извън наказателното поле и игра с ръка. Съдията не се поколеба и го изгони. В игра за гостите се появи резервният вратар Цветковски, който замени Ники Николов. Въпреки че останаха с човек по-малко врачани изтърваха най-чистото положение до края на първата част, като Коконов от няколко метра не намери целта.
През втората част гостите показаха невероятен дух и стигнаха до победата. Тимът на Сашо Ангелов се бранеше изключително организирано, а в 84-ата минута най-проспериращият футболист на гостите през сезона Симеон Райков донесе победа след хубав индивидуален пробив - 1:2. В самия край резервата Христов пропусна да вкара трети гол.
Така или иначе дългото чакане е в историята и Враца отново е част от елита на българския футбол.

СЕПТЕМВРИ СИМИТЛИ - БОТЕВ ВРАЦА 1:2
0:1 Ценовски (16)
1:1 Ат.Николов (33)
1:2 С.Райков (84)