Български език  English  Русский  Deutsch  Francais  Espanol  Nederlands   Italiano  Portugues  Greek   Romanski  Polski  Hrvatski  Cesky  Chinese  Japanese

10 МЕДАЛА ЗА ВРАЧАНСКИТЕ АВТОМОДЕЛИСТИ

Във Враца завърши състезанието Гранд при България и втори кръг от Държавния шампионат по автомоделизъм за модели с ДВГ. То се проведе под шефството и за наградите на Община Враца. Отлично се представиха състезателите от СТМК Враца, които допълниха богатата си колекция с 10 нови медала, от които 4 златни, 3 сребърни и 3 бронзови. Златни медали спечелиха Николай и Александър Георгиеви в класовете "Електроформула" и "Електроформула със сток мотор", Росен Ралчовски в клас "Нитро" и Мартин Дамянов в кралския клас "Формула-2".Със сребърни медали завършиха Атанас Георгиев в клас "Електроформула", Николай Георгиев в клас "Електроформула със сток мотор" и Кристиян Крумов в клас "Формула-2", а бронзови медали Александър Димитров в клас "Електроформула", Атанас Георгиев в клас "Електроформула със сток мотор" и Виктор Робев в клас "Нитро". Врачанския ас Дамян Петров получи повреди в класовете "Формула 2" и "Формула 5" и отпадна от борбата за медалите. В състезанието взеха участие 28 състезатели от 7 клуба в страната.