БК “Ботев 2012” ще играе трети финален мач за първенството в НАЛБ (Галерия)

Водещи новини, Спорт, Събития 0 Comment 86
  • Old Timers изравниха за 1-1 в серията след като победиха със 101-97 “Ботев 2012” в събота в София

Вторият финален мач за първенството на НАЛБ се игра на 2 юни в Овергаз Арена в София. След победата на “ботевци” в първата среща на 27 май с 81-78, Old timers нямаха какво да губят и се хвърлиха с всички сили и средства за победа.

След слаб старт “Ботев 2012” изоставаше с 10 точки разлика минути преди края на първата четвърт. Врачани се окопитиха и се върнаха в борбата за 22-27.

През втората четвърт “ботевци” доминираха с по-организирана игра, повече спечелени борби и по-успешна стрелба от зоната на трите точки – 33:25. Така полувремето завърши при резултат 55:52 за врачанския отбор.

През втората половина на мача на някои от баскетболистите на Old timers непрекъснато им се привиждаха несъществуващи нарушения и играта се накъса от непрестанните им оплаквания и разговори със съдиите. Ботев 2012, които също имаха основания за недоволство от някои съдийски решения се държаха по-зряло и не се поведоха по провокативното поведение на съперника. Но разкъсването на играта помогна повече на не дотам свежите баскетболисти на Old timers, да поемат въздух, и те се наложиха в третата четвърт с 24-19.

За развоя на финалната четвърт, завършила само 17-15 за врачани, отново повече трябва да съжаляват от “Ботев 2012” защото няколко неточни отигравания им попречиха да спечелят титлата още тази събота.

Така редовното време завърши 91-91 точки и се наложи да се играе продължение за да се излъчи победител в мача.

В продължението на този оспорван и драматичен мач Old timers успяха да се наложат и спечелиха срещата с 101-97 точки.

Така съдбата на титлата в НАЛБ ще се реши в третия финален двубой, който ще се играе отново в София, Овергаз арена на 9.6.2018 от 18,15 ч.

Най-добър реализатор в срещата беше Христо Ангелов от “Ботев 2012” с 32 точки. Той записа и най много асистенции – 9.