„БОТЕВ“- ВРАЦА ПОБЕДИ „ТРЯВНА“ С 1:0 И ОСТАВА НА ВЪРХА  В СЕВЕРОЗАПАДНАТА „В“ АФГ

„БОТЕВ“- ВРАЦА ПОБЕДИ „ТРЯВНА“ С 1:0 И ОСТАВА НА ВЪРХА В СЕВЕРОЗАПАДНАТА „В“ АФГ

Водещи новини, Враца, Спорт 0 Comment 64

„Ботев“ постигна 21-ата си победа в северозападната „В“ АФГ, след като победи с 1:0 „Трявна“ в домакински мач в неделя пред около 1 000 зрители. Единственото попадение реализира централният защитник Любомир Илиев, който опъна мрежата още в 5-та мин. след центриране от корнер. През първото полувреме врачани създадоха куп положения, които пропиляха с лека ръка. Заради травми на резервната скамейка бяха плеймейкърът Анатоли Тодоров и голмайсторът Христо Спасов, което се отрази на атаката на домакините.

През втората част гостите стигнаха до две положения. Най-чиста беше ситуацията пред Гешов, който в 64-та мин. със странична ножица опита да изненада Иван Иванов, но стражът на „Ботев“ изби топката в корнер. В 78-та мин. Василев опита да прехвърли Иванов, но вратарят отби с глава.

Пред вратата на Киров пропуските продължиха и след почивката. Два пъти Чаворски и по веднъж Венци Иванов и Милен Василев изтърваха да вкарат от чисти позиции. Принос за запазването на резултата има и стражът на „Трявна“, който направи невероятни спасявания.

Успехът на врачани ги остави на върха в северозападната „В“ АФГ с актив от 63 точки. След седмица „Ботев“ гостува на „Левски“.