СПОРТ Български език  English  Русский  Deutsch  Francais  Espanol  Nederlands   Italiano  Portugues  Greek   Romanski  Polski  Hrvatski  Cesky  Chinese  Japanese

10-ТЕ НАЙ-ДОБРИ СПОРТИСТИ

Кметът на Община Враца д-р Костадин Шахов на- гради най-добре представилите се спортисти на Община Враца през 2010 г. Церемонията се състоя в ресторант "Хемус", а събитието уважиха зам. министъра на физическото възпитание и спорта - г-н Иван Ценов, председателя на Общински съвет - Враца - Малина Николова, експерта на физическото възпитание за Северозападна България - мс Росица Стаменова, ръководството на Община Враца, общински съветници, както и представители на спортните клубове в града. Комисия с председател д-р М. Шарков, зам.-кмет по социални и хуманитарни дейности, разгледа постъпилите предложения от спортните клубове за трите най-добри отбори на Община Враца в отборните спортове, както и постъпилите предложения за футболист, турист, спортисти ветерани и юбиляри на годината. ...още

"БОТЕВ"- ВРАЦА
ЩЕ ЗИМУВА НА ВЪРХА

След победата си с 2:0 над "Ком-Миньор" - Берковица на 27 ноември, кръг преди зимната пауза "Ботев"-Враца е на 4 точки пред вторият "Етър"-Велико Търново. "Болярите" трудно спечелиха точка от "Чавдар"-Бяла Слатина след като вкараха дузпа в последната минута на продължението за 2:2. ...още

"ЕТЪР" ПОБЕДИ С 2:1
"БОТЕВ"- КРИВОДОЛ И Е
НА ДВЕ ТОЧКИ СЛЕД ЛИДЕРА

* "Ботев"-Враца загуби гостуването си в Етрополе с 2:1 от "Чавдар"

"БОТЕВ"-ВРАЦА ПОБЕДИ
"СЕПТЕМВРИ"-СИМИТЛИ С 2:1

"БОТЕВ" - ВРАЦА РАЗГРОМИ
"БОТЕВ" - КРИВОДОЛ С 5:1

ЗА СИСТЕМНИ
СПОРТНИ ЗАНИМАНИЯ

Зам. - кметът по социални и хуманитарни дейности д-р М. Шарков присъства на откриването на Ученическите спортни игри за "Купа Ротари 2010", които се проведоха от 12 до 16 октомври. Организатори на проявата - Ротари клуб /Враца/, РИО на МОНМ, Община Враца и УСТК "Вратцата" при ПМГ "Акад. Иван Ценов”. Целта на състезателните игри - да се популяризира ученическия спорт в различните възрасти и създаването на двигателни умения и навици при децата за системни занимания с физически упражнения. ...още

СЕНСЕЙ АНТЪНИ ЙЕЙТС
ВЪВ ВРАЦА

7-ми Дан сенсей по айкидо проведе тренировка във Враца. В неделя Сенсей Антъни Йейтс пристигна за втори път в града за открита тренировка в зала "Вестител". Той е председател Европейската Йошинкай айкидо федерация, носител на традицията на Гозо Шиода, - ученик на О`сенсей Морихей Уешиба,създател на айкидо. ...още

"БОТЕВ"-ВРАЦА СЕ ЗАТВЪРДИ
НА ПЪРВОТО МЯСТО В "Б" ПФГ
СЛЕД 2:1 С "БАНСКО"

В изнервен мач с много индивидуални сблъсъци, особено в края на срещата, "Ботев" - Враца постигна победа с 2:1 срещу отбора на "Банско" в IX кръг от първенството в Западна "Б" футболна група. Домакините от "Ботев" зарадваха многобройната публика още във втората минута като откриха резултата. ...още

ЕВРОПЕЙСКА ТИТЛА ПО ДЖУДО

Европейска титла по джудо завоюва българската състезателка Тереза Джурова от европейското първенство за младежи и девойки до 20 години, проведено в Самоков. Това е първата в историята на родното джудо титла при жените. В категория до 78 кг. 18-годишната състезателка на Монтана се наложи над представителки на Гърция, Автрия, Русия и Холандия. ...още

"БОТЕВ" - ВРАЦА
ОГЛАВИ КЛАСИРАНЕТО
В ЗАПАДНА "Б" ГРУПА

"Ботев" - Враца оглави класирането в Западна "Б" група след днешната си победа над "Вихрен" - Сандански с 2:0. "Ботев" е начело с 12т., следван от "Банско" с 10 т. и "Пирин" - Гоце Делчев с 9т. Четвъртата си поредна победа врачанския тим завоюва на собствен терен пред около 1000 души публика. ...още

НАРОДНИ БОРБИ
В ЗГОРИГРАД

РАЛИКРОС И АВТОКРОС
В КРИВОДОЛ

За поредна година пистата в Криводол събра най-добрите пилоти в раликроса и автокроса в кръгове от националния шампионат в двете дисциплини. В събота се проведоха тренировки и квалификации, а в неделя-финали. "Криводол отново показа отлична организация, сподели председателя на Комисията по автокрос и раликрос към БФАС Димитър Димитров. Много добре подготвено трасе, доста публика, за която имаше и много атрактивни моменти".
41 автомобила се явиха на старта в раликроса. ...още

"БОТЕВ" - ВРАЦА ПОБЕДИ С 3:1
"ЧАВДАР"-ЕТРОПОЛЕ

Победа с 3:1 записа Ботев - Враца срещу Чавдар - Етрополе в мач от третия кръг на първенството.
Мачът тръгна вяло, като първа реална атака към вратата на гостите имаше в 27-та минута. Междувременно още в 15-та минута за нарушение срещу Хаджиниколов Киров от гостите получи жълт картон. Още два пъти през мача главният съдия Тасков вдигна жълт картон за гостите, получиха го Пиргов и Вълчев. В 36-та минута врачани поведоха. Тихомир Найденов откри резултата с гол с глава. По-активните етрополци не стигнаха до попадение. ...още

СПОРТНО ЛЯТО 2010 - КРИВОДОЛ

На 12 юли 2010 г. на стадион "Христо Ботев" в гр. Криводол се проведе турнир по тенис на маса. Това е третият от серията турнири, организирани от Общинската комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните, които се провеждат под надслов "Спорт срещу агресия".
В състезанието взеха участие 14 деца на възраст между 8 и 15 години, които посещават ученическия клуб, където обществените възпитатели Иван Симеонов и Георги Кръстев водят заниманията им по шах и тенис на маса. ...още

"БОТЕВ" - ВРАЦА ЗАГУБИ
ПЪРВИЯ СИ МАЧ ЗА СЕЗОНА
ОТ "СПОРТИСТ" - СВОГЕ С 1:2

"БОТЕВ"-КРИВОДОЛ ЗАГУБИ
С 2:0 ГОСТУВАНЕТО СИ
НА "ПИРИН"-ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

"Ботев"-Криводол загуби с 2:0 гостуването си на "Пирин"-Гоце Делчев в първия мач от шампионата в Западната "Б" група. Първото полувреме бе равностойно, като почти липсваха атаки и към двете врати. В 23-ата минута след грешка на Пламен Димиев футболист на домакините стреля. Топката рикошира в крака на Станимир Господинов, излъга вратаря Данов и влезе в мрежата за 1:0. ...още

"БОТЕВ" НАДИГРА "ЛОКОМОТИВ"

"Ботев"-Криводол надигра с 2:1 тима на "Локомотив"-Мездра в контролен мач. ...още

ДЖУДИСТИТЕ С 14 МЕДАЛА
ОТ БАЛКАНИАДАТА

14 медала завоюваха българските джудисти - юноши и девойки младша възраст - от проведената Балканиада по джудо за родени 96, 97 година в Херцег Нови, Черна гора.
170 участника от 8 балкански държави се включиха в надпреварата. С пълни отбори пристигнаха Румъния, България и Турция.
Шампиони в своите категории станаха Томина –Леонора Томова в кат до 48кг и Теодора Енева при +63-килограмовите/ и двете от Олимпия – Козлодуй/ и Петър Дамянов от Левски – София в кат до 46 кг. Всички представители на Северозапада се наредиха в тройката. ...още

ТУРНИР ПО ДЖУДО
"БОТЕВА СЛАВА"

Отлично представяне на козлодуйските джудисти на IV-я турнир "Ботева слава", проведен на 29 май в Козлодуй. В отборното комплексно класиране те завоюваха първо място като остовиха далеч след себе си вотрите - Видин и третите - Левски- Елит София.
12 клуба от страната и по един от гр. Бор, Събрия и Александрия, Румъния взеха участие в туринра. 193 бяха участниците в различните възрастови групи. Организаторите приеха за отборно класиране да се вземат само точките от индивидуалните надпревари при младша и старша възраст. При юноши младша възраст на първо място се класираха Видин, следвани на една точка разлика от домакините "Олимпия" - Козлодуй и Бор, Сърбия с равен брой точки. При девойките мл. възраст "Олимпия" откъсна следващите я Левски-Елит-София и Видин с цели 37 точки. ...още

ОТБОРИТЕ НА
"БОТЕВ" - ВРАЦА И "БАНСКО"
НЕ УСПЯХА ДА СЕ ПОБЕДЯТ

Кръг преди края на първенството временния водач Банско отстъпи мястото си на Видима Раковски след равния мач с Ботев – Враца в неделя. Около 1000 зрители дойдоха на стадион „Хр. Ботев”, за да гледат последния домакински мач на ботевци и да подкепят своя отбор. Още в първата минута Тихомир Найденов можеше да открие резултата в полза на домакините, но топката мина покрая гредата. И двата отбора играха затворено, с повече разигравания, което пролича и от крайния резултат 0:0. ...още

"БОТЕВА АЛПИНИАДА -
ВРАЦА 2010"

От 30-ти април до 2-ри май в прохода Вратцата край град Враца се проведе "Ботева алпиниада Враца'2010". Организатор на алпиниадата беше Клуб по екстремни спортове "Вратица" със съдействието на Община Враца, Българската федерация по катерене и алпинизъм и Природен парк "Врачански балкан". Изкачванията започнаха вeднага след откриването на алпиниадата в събота сутринта (1-ви май), като за някои участници продължиха и до късно вечерта. ...още

"БОТЕВ" ПОБЕДИ ДРАМАТИЧНО
"ЧАВДАР" - ЕТРОПОЛЕ С 3:2

И "АКАДЕМИК" - СОФИЯ
СИ РАЗДЕЛИХА ПО ЕДНА ТОЧКА

"Ботев" - Враца завърши наравно в 26-я кръг от първенството в Западна "Б" група срещу един от водачите във временното класиране "Академик" - София. Резултатът е 1:1, като врачани изравниха в 89-та минута с гол на Петър Альошев. ...още

С "ВИХРЕН" САНДАНСКИ

"Ботев"-Криводол и "Вихрен"-Сандански не успяха да излъчат победител и завършиха наравно 1:1. Двубоят започна равностойно, с лек превес на "Ботев"-Криводол. Още в 40-ата секунда на мача Владинов пробва рефлексите на вратаря на гостите Симеонов, но стражът изби топката в корнер. ...още

ТУРНИР ПО ТАЕКУОН-ДО
ЗА КУПА "ФОЛКЪН"

3 златни, 3 сребърни и 6 бронзови отличия за врачани

180 състезатели от 30 клуба от България, Армения, Словения, Сърбия и Гърция взеха участие в десетия традиционен международен турнир по таекуон-до за купа "Фолкън" в Благоевград. Надпреварата премина на 17 и 18 април в зала "Скаптопара" и бе в дисциплините "спаринг", "форма" и "специална техника" индивидуално и "спаринг" - отборно. Врачанският клуб по таекуон-до "Кум Рьонг" със старши треньор Илия Цветков, взе участие в състезанието с десет таекуондисти, които успяха да спечелят 3 златни, 3 сребърни и 6 бронзови отличия. ...още

СРЕБЪРЕН МЕДАЛ ЗА КРАСИМИРА БЕШОВИШКА

Сребърен медал спечели състезателката по джудо Красимира Бешовишка от врачанския клуб "Ипон" на провелото се в събота републиканско първенство за девойки и младежи. ...още

"ЛОКОМОТИВ"-МЕЗДРА
ПОБЕДИ С 2:1
"СПОРТИСТ"-СВОГЕ

В директна битка за оставане в групата "Локомотив" - Мездра спечели много важни три точки при домакинството си на "Спортист" - Своге.През първото полувреме домакините доминираха и отбелязаха 2 безответни гола в 26 мин. чрез Петков и в 38-та мин. чрез Страти Илиев. ...още

"БОТЕВ"-ВРАЦА
ПОБЕДИ ТРУДНО
"КОМ-МИНЬОР"-БЕРКОВИЦА
с 1:0

"БДИН" - ВИДИН С 6:0

С 6 на 0 победиха юношите младша възраст на "Ботев" - Враца връстниците си от "Бдин" - Видин в отложен мач, играл се 5 април във Враца. След сериозна битка на влажния терен ботевци се наложиха категорично. Вратарят на домакините Александър Доцев отново успя да запази вратата си суха. ...още

"ЕТЪР" - ВЕЛИКО ТЪРНОВО
4:0

КОННИ СЪСТЕЗАНИЯ
КРАЙ ВРАЦА

На 27 март (Тодоровден по стар стил), близо до студентското градче във Враца се проведоха конни състезания, организирани от Община Враца и Конен клуб "Враца". Състезанията се провеждат за шести път. Те включваха състезание по външен вид на конете, прескачане на препятствия и надбягване. Гости на състезанието баха министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов, министърът на земеделието и храните д-р Мирослав Найденов, депутати, общински съветници, много граждани. Водосвет откслужи Траянополският епископ Киприян. ...още

ТРЕНЬОРЪТ НА "БОТЕВ" - ВРАЦА
ИСКА ДВЕ ПОБЕДИ ИЛИ НАПУСКА

Шест точки иска наставникът на Ботев Враца Сашо Ангелов от следващите два мача, съобщи днес той. В противен случай ще подаде оставка. "Дай боже да не се случи, но това е решението ми, сподели той. Лично на мен в средата на таблицата не ми се стои. Нашето място не е там." ...още

БОЙ, КАМЪНИ, БУТИЛКИ И
МАЛКО ФУТБОЛ В МЕЗДРА

В грозна хулиганска битка се превърна мачът на стадиона в Мездра между местния "Локомотив" и ЦСКА. След беззъбо първо полувреме, в 61-та минута след центриране от корнер на Страти Илиев, Иса засече топката с глава в близкия горен ъгъл на вратата на ЦСКА.

След гола, запалянковци на ЦСКА, които бяха извън огражденията, започнаха да хвърлят камъни по играчите на терена. След това феновете на гостуващия отбор нахлуха на терена, потърсиха саморазправа с играчи и треньори. Мачът беше прекратен от съдията и футболистите се прибраха в съблекалните. Феновете на ЦСКА се насочиха към трибуните със зрителите от Мездра. Започнаха залпове с предмети, камъни, столове и бутилки. Феновете на гостите се опитаха да свалят загражденията. ...още

"БОТЕВ" - ВРАЦА ОТСТЪПИ С 0:1
НА "СЕПТЕМВРИ" - СИМИТЛИ

"ЛОКОМОТИВ" - МЕЗДРА И
"СЛАВИЯ" ЗАВЪРШИХА 1:1

В първия мач от 17-я кръг на "А" ПФГ, игран в петък на стадиона в Мездра, при изключително тежък терен двата отбора не успяха да си отбележат гол и се оттеглиха при резултат 0:0. Срещата беше изпълнена с единоборства и сблъсъци. ...още

"БОТЕВ"-КРИВОДОЛ
СЕ НАЛОЖИ НАД
С 1:0 В БЕРКОВИЦА

В инфарктен мач „Ботев” Криводол победи с 1:0 „Ботев” Враца в регионалното дерби. Мачът ще се запомни с отменен гол за гостите и червен картон за домакините. Тежък беше терена на стадион „Мрамор” в Берковица, където криводолци играят домакинските си мачове. ...още