Български език  English  Русский  Deutsch  Francais  Espanol  Nederlands   Italiano  Portugues  Greek   Romanski  Polski  Hrvatski  Cesky  Chinese  Japanese

"БОТЕВ" НАПРАВИ ФАНТАСТИЧЕН ОБРАТ
В СЕВЛИЕВО

"Ботев" дръпна с 5 точки на върха в северозападната "В" АФГ, след като направи фантастичен обрат в Севлиево от 0:2 на почивката завърши срещата с победното 3:2. Драмата от 22-ия кръг на трета дивизия се изигра пред около 100 верни запалянковци от Враца, които не спряха да дерат гърла през 90-те минути на мача.
Двубоят започна зле за тима на Николай Тодоров-Кайзера, който до 11-та мин. инкасира два гола във вратата зад Иван Иванов. След колективни грешки в отбраната Добрин Петров и Искрен Писаров осигуриха комфортен аванс на "Севлиево". До почивката вратарят на домакините Кънчев направи няколко решителни спасявания, с което запази резултата.
През второто полувреме домакините "паркираха рейса" пред своята врата и започвнаха да бранят резултата като опълченците на Шипка. "Ботев" засили атаките, а Кайзера вкара в игра биткаджиите от резервната скамейка Ивайло Цветанов, Дилян Димитров и Любомир Илиев. Така обръчът пред Кънчев се затегна, а ударите заваляха. В 71-та мин. Христо Спасов с глава разпечати вратата на Кънчев и даде сигнал за мощен финален щурм на гостите. В рамките на 60 секунди - между 73-та и 75-та мин. вратарят на домакините успя да се справи с удари на Спасов и В.Иванов, а малко по-късно Георги Иванов прати топката край мрежата му от 2 метра. Драмата настъпи в последните минути. В 83-та мин. Милен Василев центрира отляво, а Венци Иванов с глава изравни за 2:2. След още 3 минути Венци Иванов осигури трите точки за крайното 2:3 след ново попадение с глава след перфектно центриране на М.Василев.