Български език  English  Русский  Deutsch  Francais  Espanol  Nederlands   Italiano  Portugues  Greek   Romanski  Polski  Hrvatski  Cesky  Chinese  Japanese

"БОТЕВ - ВРАЦА" - "ЛОКОМОТИВ" -СОФИЯ 1:0

"Ботев" победи с 1:0 "Локомотив" - София в последната си контрола преди началото на пролетния полусезон в северозападната "В" АФГ. Успехът на врачани дойде след попадение на Венци Иванов в 61-та мин. от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу Тодор Чаворски, който беше повален в пеналта от вратаря на "железничарите" Драгомир Петков.
"Локомотив" изпусна няколко възможности пред вратата на Иван Иванов, който не даде възможност на Мартин Димитров и Васил Димитров да го преодолеят във 2-та и 13-та мин.
Христо Спасов изтърва отлични възможности да отбележи на гостите преди почивката, по един пропуск направиха още Анатоли Тодоров и Ивайло Цветанов. През втората част пробивите на Чаворски и ударите на Венци Иванов бяха сериозна заплаха за вратата на "железничарите".
Преди мача бе представена пролетната селекция на врачани, с която от неделя "Ботев" започва новия. През зимната подготовка тимът на Николай Тодоров-Кайзера изигра 9 мача, спечели 6 от тях, в един завърши наравно и загуби две срещи при голова разлика 25:11.
В неделя врачани гостуват на съименника си от Луковит в среща от 16-ия кръг на трета футболна дивизия.