Български език  English  Русский  Deutsch  Francais  Espanol  Nederlands   Italiano  Portugues  Greek   Romanski  Polski  Hrvatski  Cesky  Chinese  Japanese

"БОТЕВ" ПОБЕДИ"СПАРТАК" С 5:0
И ОГЛАВИ "Б" ГРУПАТА

Врачанският "Ботев" победи с 5:0 "Спартак" /Варна/ и оглави временното класиране в "Б" футболна група след 3-ия кръг. Тимът, воден от Викторио Павлов, не пожали съставения от юноши тим на "соколите", а любопитна подробност е, че и петте попадения в срещата бяха отбелязани с глава. Над всички се отличи централният нападател Румен Рангелов, който реализира хеттрик.
Интригата на терена се запази до края на първото полувреме, когато Рангелов разпечати вратата на "соколите" след центриране от ъглов удар. Преди това нападателите на "Ботев" пропуснаха куп положения за откриване на резултата. Невероятни пропуски направиха Жак Коен, Александър Димитров, Калоян Цветков и Павел Петков. Най-фрапантното положение стана в 20-та мин., когато от 3 метра Жак Коен нацели напречната греда, а добавката на капитана Цветомир Валериев /който посрещна с победа 31-ия си рожден ден/ беше отбита с глава в корнер.
След почивката, в 51-та мин., Рангелов вкара за 2:0. Малко по-късно той беше изведен сам срещу вратаря, но би в аут. Късметът покри гостите и при удар на Симеон Иванов с глава в 54-та мин., но неизбежното се случи в 59-та мин., когато картотекираният в петък нападател Владо Иванов ознаменува с попадение завръщането си в "Ботев". В 68-та мин. Валериев изведе Рангелов сам срещу Хавалес, но нападателят, вместо да бие, реши да прехвърля и топката мина над вратата. Секунди по-късно пробив на Петков отдясно завърши с шут в напречната греда. Калоян Цветков вкара четвъртия гол за врачани в 78-та мин., когато реализира след центриране на Руслан Куанг. Още в следващата атака Рангелов оформи хетрика си след ново перфектно подаване по фланга на Куанг за крайното 5:0.